Kulturistika, fitness - Bára Klabanová

Bára Klabanová

Bára Klabanová

Oslovili jsme libereckou rodačku Báru Klabanovou sportovkyni tělem i duší a zeptali se jí jak to má se sportem. Přidáváme i fotografie super postavy.

1) Kdy jsi začínala se sportem a jak vzpomínáš na svoje začátky.

Se sportem jsem začala jako malá holka, myslím si, že táta chtěla mít syna, proto mě nešetřil už od raného dětství. Lyže, kolo, od 6 let tenis. Tím jsem žila dlouhých patnáct let a vloni se k němu opět po 6 letech vrátila. Kromě přestávky v těhotenství a studií na vysoké škole jsem trénovala a hrála velmi intenzivně. V zimě, kdy se trénovalo méně, jsem trávila víkendy na lyžích. Na gymnáziu začaly přibývat další sporty, hlavně posilovna a MTB. Běhání bylo každodenní samozřejmostí.

 

2) Vím, že se v současné době věnuješ tenisu, golfu ale asi nejvíce spinningu. Proč právě spinning? Co se ti na tomto náročném sportu líbí.

Spinning jsem „objevila“ asi před 7 lety. Vlastně mě k němu přivedl opět můj otec. Jen tak mě jednoho dne vzal s sebou na hodinu do Spinfitu Liberec, kam jsem potom začala chodit pravidelně a postupem času jezdila také jako instruktorka. Zároveň jsem začala trávit ještě více času na MTB a účastnila se některých závodů. Pocit z první spinningové hodiny mám v sobě doposud: Uf, to je šílený, ale nemá to chybu!!!! J Je to dokonalá kombinace dřiny a zábavy, pokud se člověk nešetří a jede poctivě. Hudba vás žene a nutí dupat do pedálů ještě víc než venku. Můžete se maximálně koncentrovat na výkon bez nutnosti opatrnosti, že spadnete z kola nebo nezvládnete terén.

 

3) Kolik času sportu věnuješ?

Sportuji denně, pokud mi to čas dovolí. Mám celkem náročné zaměstnání, trávím dost času na cestách a navíc žiju sama se svým synem, kterému se musím a chci věnovat, ale snažím se vždy tu chvíli na trochu pohybu ušetřit. Výmluvy „Já na to prostě nemám čas“ neberu!

 

4) Máš raději sporty kolektivní nebo individuální?

  Mám ráda sporty individuální, jsem ráda, když se musím spolehnout jen sama na sebe. Ostatně v životě to nebývá jinak, že? 

 

5) Kterých svých sportovních úspěchů si nejvíce cenníš a proč (aspoň 3 prosím)

Za sportovní úspěch považuji každý dojetý závod, každý dohraný zápas. Je dobré stanovit si reálné cíle, ale vždy by měl mít člověk motivaci a chuť dokázat ještě víc.

 

6) Při takové fyzické zátěži používáš nějaké doplňky stravy?

Celý život mám díky sportu velkou fyzickou zátěž a ta doplňky výživy prostě vyžaduje. Jsem po úrazu kolene a navíc jsem v dětství za relativně krátké období hodně vyrostla (nyní mám 183 cm), což mi způsobilo problémy i se zády, tudíž musím doplňovat hlavně kloubní výživu.

 

7) Dovedeš si představit měsíc absolutně bez sportu?

Toto je sugestivní otázka J Samozřejmě  neumím. Koleno mě v současné době zlobí natolik, že mě čeká vyšetření a případná léčba a to, že mi lékař zakáže sport nebo ho jakýmkoliv způsobem omezí, je pro mě noční můrou.

 

8) Plány do budoucna?

  Plány do budoucnosti jsou jasné, vydržet toto tempo co nejdéle a vyhnout se zdravotním problémům, které by mi mohly ve sportování bránit.

 

 

 

 

MOC DĚKUJEME ZA ROZHOVOR A PŘEJEME ZA CELOU REDAKCI FIT-CENTRUM.EU  HLAVNĚ PEVNÉ ZDRAVÍ  :)