Kulturistika, fitness - Boxer Ruda Kraj

Boxer Ruda Kraj

Boxer Ruda Kraj

První porážka mezi profesionály mohla Rudolfa Kraje klidně poslat do předčasného sportovního důchodu. Když prohrál v říjnu souboj o titul mistra světa organizace WBC, německá stáj SpotLight mu neprodloužila smlouvu. Vypadalo, že jedenatřicetieltý boxer už nikdy nevstoupí do ringu. Situace se změnila.

Boxer Rudolf Kraj

„Ještě nechci končit,“ prohlásil stříbrný z olympiády 2000 v Sydney.

Ovšem varianta KONEC je pořád ve hře. Jednatřicetiletý Kraj se rozhodne v lednu: „Podle nabídky. Pokud bude dostatečně lukrativní, vezmu ji. Jestli ne, skončím. Nemusím boxovat, abych se uživil. Ale rád bych boxoval, protože mě to baví.“

Jednu velmi dobrou nabídku už jste dostal, ne?

Volal mi manažer z německého Sauerlandu, co je velice solidní stáj, do které patří třeba Nikolaj Valujev nebo Arthur Abraham. Chtěli by, abych 24. ledna boxoval s Markem Huckem o titul mistra Evropy. Zeptali se mě: Měl bys zájem? Já bych zájem měl, ale ne 24. ledna.

To je příliš brzy po operaci lokte?

Rozhodně. Dobrý by byl březen, ideální duben. Ale zůstáváme v kontaktu, uvidíme. Sedmého ledna bychom si měli zase volat.

Ale vy jste přitom po porážce s Italem Fragomenim byl rozhodnutý, že skončíte.

Chtěl jsem se na to vykašlat, přiznávám. Neprodloužili mi smlouvu, neměl jsem nic. Nebudu dřít jen kvůli tomu, abych se někde plácal. Neměl jsem do tréninku chuť.

A teď?

Už mi to chybí, pomalu se začínám hýbat.

Myslíte, že se stáj Sauerland Event ještě ozve?

Jsem pro ně zajímavý, chtějí mě využít. Pořád mám hodně bodů, v žebříčku jsem šestý. Kdybych ten budoucí zápas vyhrál, tak mě to vykopne nahoru. Pro obě strany je to šance. Ale nebudu dřít za hubičku.

Takže záleží na podmínkách, které vám nabídnou?

Buď budou pořádné a já do toho dám všechno, anebo nebude nic.

Vaše cena je nejméně milion korun za titulový zápas. Souhlasí to?

Tak by to mělo být. Nebudu brát všechno za každou cenu.

Ovšem i kvůli té nové šanci začínáte trénovat, ne?

To taky. Ale hlavně proto, že jsem na sobě od 24. října neměl rukavice. Už mě to nebaví.

Co vás nebaví?

Nedělat nic. Ne že bych tloustnul, držím se, ale potřebuju trénovat, zpotit se. Chybí mi pocit tréninku. Dva měsíce jsem nic nedělal a za chvilku bych si nudou ukousal nehty. Až jednou s boxem skončím, budu si muset rychle vymyslet jiné aktivity.

Třeba hotel a sportovní centrum Olympionik, který právě otvíráte v rodném Mělníku?

Třeba. Začali jsme ho dělat před více než třemi lety a teď je hotový. Ještě koupit plazmové televize do restaurace a do recepce, a bude to. Dvaadvacet pokojů, dole tělocvična, boxerna, sauna, malé fitko. Pevně věřím, že se ten projekt vyplatí.

Zpátky k vaší sportovní kariéře. Nakolik věříte, že ještě neskončí?

Já to teď vážně neřeším. Čekám, jestli přijde nějaká konkrétní nabídka, kterou bych mohl akceptovat. Rozhodně se nestane to, že kariéru zabalím, někdo mi za tři měsíce nabídne jednorázovku a já do toho půjdu zpátky. Ne, nikdy. Jakmile nebudu stoprocentně připravený, nemá to cenu. Návraty jsou na prd. Ale teď hlavně říkám: Mám chuť pokračovat.