Kulturistika, fitness - Adam ŠVEHLA

Adam ŠVEHLA

Adam Švehla Adam Švehla

Představujeme našeho čtenáře Adama Švehlu ze Vsetína, který nám poslal fotky mapující jeho kariéru a připojil i něco o sobě - moc děkujeme. Pokud cvičíte ať už kondičně nebo závodně, můžete se i Vy představit v rubrice VY - naši čtenáři. Psát a posílat fotky nám můžete na emai fit-centrum@seznam.cz

Do fotogalerie VSTOUPIT ZDE

 

 

Cvičit jsem začal v 16 letech, roku 1997 (vím i datum 18.1.1997 byla to sobota :-) ), jak jsem začal, vážil jsem 72kg při výšce 190cm což nebylo moc otimální, byl jsem spíš samá šlacha, protože jsem závodně plaval. Ze začátku moje treninky trvaly cca 2-3 hodiny, brali jsme motivaci hlavně u Arnolda a z jeho encyklopedie. Stravu jsem vůbec neřešil a na doplňky nebyli peníze.

Postupně jsem si četl časopisy a dozvěděl jsem se víc. Po deseti letech jsem se rozhodl zkusit jít na závody a s přípravou mi pomáhal Lubomír Krhut, který mi řekl vše o dietě a tady byl největší přelom, bez něj bych na závody nikdy nešel, na Vsetíně nebyl nikdo ,kdo by poradil co a jak. Největší problémy bylo nabrat na nohy, protože jsem hodně vysoky, ale pořad jsem věřil, že udělam dobrou formu, je třeba vydržet a u cvičení to platí dvojnásob, zjistil jsem, že kulturistika je o 24hod denně a 365dní v roce, Na závody jsem jezdil hodně často, strašně jsem zbožňoval atmosféru závodů. Byl jsem se podívat i na Colemana v Brně( mám od něj fotku s podpisem :-))
znal jsem skoro každého závodníka, moc mě taky motivoval Dalibor Hájek, byl vysoký a obrovský. Teď cvičim v objemu 1+1, když jsem unavený klidně trenink a 2dny volna, v dietě 3+1, potom 4+1 a 45min kolo denně. Hodně důležité je pro mě, že mám velkou podporu v přítelkyni (jsme spolu 13let), která mi vaří ,když nemám já čas, jezdí semnou na všechny závody natírá mě a dělá psychickou podporu. (je semnou na fotce na té Opavě v tom růžovém tričku) K bench pressu jsem se dostal cca před 2lety, je to jenom doplněk, ale vcelku mě to baví, max mám 220kg, na závodech 205kg, musím hlavně zapracovat na psychice abych byl v pohodě. Moje další výkony mrtvý tah 280kg RAW dřep 200kg.

Oblíbene doplňky BCAA cca 15g denně, protein vícesložkový 100g denně, amina 20ks denně a N.O explode BSN.