Kulturistika, fitness - LUKÁŠ TOPINKA

LUKÁŠ TOPINKA

Lukáš Topinka Lukáš Topinka

Jmenuji se Lukáš Topinka, je mi 21let a pocházím z Jihlavy. Ke kulturistice jsem se dostal přes Judo. Trénink v Judu byl zaměřený 4x týdně na techniku a 2x týdně na fyzickou kondici. Mě více oslovily tréninky fyzické a proto jsem k nim zařadil i 2x týdně trénink v posilovně. Jelikož jsem spíše šlachovitý tip člověka, tak na mě začal tento pravidelný trénink reagovat a já začal nabírat na váze a začali mi růst svaly. To se mi zalíbilo a už jsem v posilovně zůstal. Judo jsem přestal dělat a začal chodit pravidelně cvičit. Asi po roce a půl cvičení mě napadlo, že bych mohl zkusit nějakou soutěž. Zkusil jsem a vyhrál jsem

DO FOTOGALERIE VSTOUPIT ZDE

 

Vyhrál jsem mistrovství moravy juniorů a pak už vlastně všechny soutěže, kterých jsem se zůčastnil až na MS v roce 2006, kde jsem skončil na 2.místě. Za ty 4 roky závodění jsem se naučil dokonale poznat svoje tělo a naučil jsem se jak se správně stravovat a jak dobře cvičit. Za nejdůležitější v tomto sportu považuji právě stravu, trénink a regenerace- to jsou 3 základní faktory, které když budete dodržovat, tak úspěchy se dostaví.

 

V objemové fázi jím 2-3g bílkovin/kg. Čerpám z těchto zdrojů: kuřecí, hovězí maso, ryby, vejce, tvaroh, bílkovinové koncentráty, sýry atd...Sacharidy si nepočítám,ale hlídám si jaké konzumuji, nejčastěji: rýže, brambory, těsoviny, ovesné vločky, racio chlebíky, kukuřičné lupínky atd...Jsem jenom člověk a proto si občas dopřeju i nezdravé jídlo v podobě čokolády,nebo nějaké dobroty,ale nepřeháním to. Moje nejvyšší objemová hmotnost byla 95kg....měřím 173cm. Z doplňků výživy používám gainer před a po tréninku a protein po snídani a po tréninku. Trénuji 4x týdně systémem většinou 2+1. Snažím se používat velké váhy a základní cviky pro nárust svalové hmoty. Trénink mi trvá cca 70- 80 minut.

 

V rýsovacím období konzumuji 2-2,5g bílkovin/kg a čerpám už jen z kuřecích prsou a vajec. Ze sacharidů jím pouze rýži nebo racio chlebíky. Zařazuji tzv. sacharidové vlny pro lepší spalování tuků. Také konzumuji velké množství zeleniny, abych netrpěl hlady. Z doplňků výživy používám spalovače tuků, Bcaa, aminokyseliny, vitamíny a minerály. V dietě trénuji každý den a v posledních fázích před soutěží i 3 fázově. Většinou šlapu ráno na lačno na rotopedu, pak jdu na dopolední trénink a večer jdu na další trénink. Tyto tréninkové jednotky jsou intenzivní a netrvají déle jak 45 minut. Snažím se zařazovat vždy alespoň jeden základní cvik pro udržení svalové hmoty. Zbytek cviků jsou izolované.

 

Momentálně se připravuji na mistrovství světa juniorů, které se koná v Polském Bialystocku. Odjíždíme ve čtvrtek 12.11.2009. Budu startovat v klasické kulturistice, ve které jsem vloni získal titul mistra světa a letos bych chtěl titul obhájit a zakončit tak juniorskou kategorii. Má váha se pohybuje okolo 77kg.

Více informací o MS: http://topinkalukas.bloger.cz/

Více informací o mě: http://www.topinkalukas.estranky.cz/

 

Úspěchy

- 2006 mistr moravy

- 2006 absolutní mistr Čr

- 2006 vícemistr světa

- 2007 absolutní mistr Čr

- 2007 mistr Evropy

- 2008 mistr světa