Kulturistika, fitness - Program olympijských her v Londýně

Program olympijských her v Londýně

Program olympijských her v Londýně

Poslední desítky hodin scházejí do zahájení letnícholympijských her v Londýně. Většina české výpravy je už na místě a připravuje se nejen na svůj vstup do soutěží, ale i na páteční slavnostní zahájení. Hlavní část Českého olympijského týmu přiletěla do Londýna v úterý dvěma letadly, na jejichž palubách bylo sedm desítek sportovců. Většina sportovců se po příletu a akreditování nastěhovala do hlavní olympijské vesnice, ale například veslaři našli dočasný domov poblíž kanálu. Blíže kurtů bydlí také Petra Kvitová a Tomáš Berdych.

Program olympijských her najdete zde

 

Olympiáda začíná už v pátek, přijede i prezident

25. 07. 2012

Vedro v Londýně

Sportovci se seznamují s olympijskými sportovišti, kde budou od konce týdne bojovat o své sportovní sny. Také si postupně zvykají na zdejší klimatické podmínky, v Londýně totiž panuje poměrně velké vedro.

Olympijská vesnice se díky příjezdu drtivé většiny výprav rychle zabydlela a pulzuje životem, ráno v jejích ulicích potkáte desítky běžců, kteří se ještě ve svěží teplotě připravují na nový den.

Štafeta s ohněm u Českého domu

Ve čtvrtek ráno – těsně před půl devátou – proběhne štafeta s olympijským ohněm okolo Českého domu v londýnské části Islington. Před ním se už vyjímá impozantní dílo výtvarníka Davida Černého London Booster neboli autobus na nechanických pažích, který v minulých dnech plnil stránky českých i světových médií.

Poté, co okolo Českému domu mihne běžec s ohněm, přijde na pořad vztyčování české vlajky v olympijské vesnici. Uskuteční se v 9:30 hodin. Vpředvečer slavnostního zahájení her pak ve své rezidenci přijme české sportovce velvyslanec v Londýně Michael Žantovský.

0 dní, 0 hodin, 0 minut, 0 sekund

Velký den přijde v pátek. Počítadlo dní, které zbývají do startu her, se zastaví na čísle nula dní, nula hodin, nula minut a nula vteřin. Právě v tu chvíli vzplane během slavnostního zahájení na Olympijském stadionu oheň, který přicestoval z kolébky olympijských her, z Atén.

Ještě předtím, v pravé poledne, se uskuteční slavnostní otevření Českého domu. Zúčastní se jej i český prezident Václav Klaus. V Londýně by měl zůstat až do pondělí, aby v prvních dnech olympijských bojů povzbudil české sportovce.